O nas
Galeria
Aranżacja wnętrz
Pracownia stolarska
Warsztaty plastyczne
Wydarzenia
Kontakt
Linki

Liczba odwiedzin:

Free Web Counter

Wlacz muzykę

Zapraszamy do rodzinnej galerii Chi-wara, dla której inspiracją stała się kultura i sztuka Czarnego Lądu. 

Pierwsze spotkanie ze sztuką Afryki miało miejsce na początku lat 80. Podczas dwuletniego kontraktu w Libii jeden z inicjatorów Galerii po raz pierwszy zachwycił się rzeźbą plemienną. Urzekła go prostota wykonania i jednoznaczność przekazu. Prymitywny świat fetyszów i symbolicznych figurek przyciągał swoją tajemniczością. Tak  zaczęła się przygoda z rzeźbą i wielka pasja, która trwa do dziś. Efektem tej pasji są nie tylko pojedyncze rzeźby, czy maski, ale również całe komplety szachów rzeźbionych, oraz rzeźbione meble z motywami afrykańskimi, wykonane z drewna egzotycznego.

O nas

Oprócz drewnianych elementów dekoracyjnych i użytkowych znajdziecie u nas Państwo również obrazy, grafiki, czy hafty, inspirowane sztuką Afryki i nie tylko... W drugiej części naszej Galerii znajdują się dzieła nie związane z Czarnym Lądem.

Po wyprawie w lutym 2010 roku, do Ghany, Afryka zafascynowała nas na tyle, że postanowiliśmy rozszerzyć swoją działalność i w większym stopniu propagować kulturę i sztukę Afryki Zachodniej wśród lokalnej społeczności.

W naszej siedzibie organizujemy warsztaty plastyczne, które mają na celu zapoznać dzieci ze sztuką afrykańską. Podczas prac plastycznych uczestnicy poznają technikę lepienia w glinie, rzeźby w drewnie i malarstwa. Dodatkowo podczas zajęć odbywa się nauka języka angielskiego. Nawiązujemy również kontakty z podróżnikami, którzy dzielą się cennymi doświadczenia ze swoich wypraw.

Naszym celem jest także krzewienie postaw tolerancji wobec ludzi o odmiennych kolorach skóry.

Serdecznie zapraszamy do Galerii Chi- wara. Gwarantujemy mile spędzony czas przy kawie, herbacie, czy kieliszku firmowej nalewki. A jeśli zdecydują się Państwo na zakup jednego z naszych dzieł to z pewnością sprawi ono, że Państwa wnętrza zyskają niepowtarzalny charakter oraz zachwycą subtelną nutką egzotyki.

Kilka razy w roku organizowane są wystawy tematyczne. Chętnie podejmiemy współpracę z artystami, którzy chcieliby zaprezentować swoje dzieła w Galerii. Czekamy na prace wykonane dowolną techniką i w dowolnej formie. Istotne jest to, by miały one jakiekolwiek powiązania z Czarnym Lądem. Mile widziani są także artyści nieprofesjonalni. 

Założenia i cele Centrum Sztuki Afrykańskiej

1. Wspieranie i promowanie zawodowej i amatorskiej działalności twórczej.

2. Inicjowanie, wspieranie i promowanie działalności edukacyjnej, naukowej i kulturalnej.

3. Działanie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego przez upowszechnienie i rozwój komunikacji społecznej, rzetelnego przekazywania informacji oraz swobodnego wypowiadania swoich opinii za pośrednictwem wszystkich środków komunikacji społecznej.

4. Działanie na rzecz rozwoju artystycznego utalentowanych osób młodego pokolenia.

5. Wspomaganie inicjatyw kulturalnych wychodzących od społeczności lokalnej.

6. Stwarzanie sprzyjających warunków do ujawniania i rozwijania różnorodnych zainteresowań dzieci i młodzieży, głównie uzdolnień plastycznych.

7. Popularyzacja osiągnięć twórczych dzieci i młodzieży w zakresie plastyki.

8. Wspieranie integracji polsko- afrykańskiej.

9. Tworzenie, dokumentacja i prezentacja sztuki.

10. Kreowanie idei kultury jako narzędzia rozwoju społeczno- gospodarczego.

11. Krzewienie postaw tolerancji.

12. Szerzenie wiedzy na temat Afryki, jej sztuki, kultury, etc.

About us
Gallery
Interior Design
Woodwork Atelier
Art Classes
Events
Contact
Links

© 2010-2015 by Chi-wara
stat4u